diyet, diyetler, ücretsiz diyet


Düm düz bir “KARIN” ve ince bir “BEL” için
September 28, 2009, 1:47 am
Filed under: Düm düz bir “KARIN” ve ince bir “BEL” için

Kadın yada Erkek tüm insanların hayalinde dümdüz bir karın’a sahip olmak vardır. Ama bunun için yapılması gereken diyetler ve spor, insanların bu hayallerinden vazgeçmesine neden olmaktadır. Ama artık hayallerinizde yaşattığınız, dümdüz bir karın’a sahip olmanız için diyet yapmanız gerekmiyor.
Buyrun size dümdüz bir karın için elmas gibi öneriler…
Bel bölgenizin ince olması ve düm düz bir karın‘a sahip olmak için günlük aldığınız besinlerde 3000 kalori‘nini aşağısına inmemelisiniz. Günlük alınması gereken miktarı düşürenlerin obezite karşısından daha 2,5 kat daha dirençsiz olduğu biliniyor. Bu sebebledir ki besinlerinizi doğru seçmeniz son derece önemlidir.

Meyve ve sebze bol bol tüketin
Meyve ve sebze konusunda özellikle portakal mandalina gibi turunçgillerden bol bol tüketin. İnce bir bele, düz bir karın‘a sahip olmak için ekmek yerine şeker içeren sebze ve meyvelerden tüketin. Bel çevrenizde yağ birikmesini engellemek için Zengin C vitamini, beta-karoten, antioksidan içeren lifli yiyecekler tüketin, bu gibi yiyecekler uzun süre tokluk hissetmenizi sağlayacağından ve bel çevresinde yağ depolanmasını azaltır.
Beta-karoten yiyecekler; Havuç, taze meyve suyu ve şeftali gibi yiyeceklerdir, Portakal, çilek, ahududu, böğürtlen, kivi gibi meyveler ise C vitamini bakımından zengindir.
Beslenme sürecinden hemen önce yeşil biber gibi kaloriyi düşüren yiyecekler alırsanız meyvelerden gelecek fazla kalorileri azaltmış olursunuz.

Bol bol Selenyum alın,
Bel’in kalın olmasının sebeblerindne biriside kanda ki selenyum oranı ile diğer antioksidan’ların yetersiz olmasıdır. Selenyum bir çok yiyecekte bulunuyor. Eğer günde 55 mcg alınması önerilmişse, yiyeceklerden ne kadar alındığını tahmin etmek zor olabilir. Bu sebeble selenyum içeren vitaminleri tercih edebilir yada selenyum içerikli bir beslenme takvimi uygulayabilirsiniz.

Protein’e mutlaka ihtiyacınız var,
Zayıflamanıza, incelmenize yardımcı olacak ve bunun yanında enerjinizi korumak için protein içeren yiyecekler tüketin. Fakat aşırıya asla kaçılmamalıdır. Aşırı protein tüketilmesi ise, fazla kalsiyum kaybına sebep olduğundan bu durum, böbrekleriniz açısından aksi bir durum yaratabilir. Eğer günde 2000 kalori ile bir beslenme programı izliyorsanız bunun 500 kalorisi proteinden olmalıdır. Yağsız yoğurt, süt, balık gibi gıdaları beslenmenize gereken miktarda ekleyebilirsiniz.
Fındık, ceviz gibi çerezler de zengin birer protein kaynağıdır fakat haftada bir kere 24-25 badem, 35-40 fındık yiyebilirsiniz.

Doğru yağlarla beslenin
Beslenmenizide zeytinyağı gibi doymamış yağları tercih edin böylece daha kolay zayıf kalırsınız vede daha sağlıklı zayıflama dönemi geçirirsiniz. Bünyesinde Omega 3 barındıran balık veya ceviz yiyebilirsiniz.
Omega 6 içeren gıdalar karın bölgesinde yağ birikimine neden olabilir.(mısır yağı, tahıllar, fırında pişen yiyecekler ve yumurtalar omega 6 içerir)

İnce bir bel ve düm düz bir karın‘a sahip olmak için;
Kesinlikle yenilmemesi gerekenler!

İşlenmiş yağlar, besleyici özelliği olmayan kurabiye, pasta vs., cipsler kesinlikle yenilmemeli…

Advertisements

Leave a Comment so far
Leave a commentLeave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: